Usmas burāšanas maratons

Četras nedēļu nogales pēc kārtas Usmā notika burāšanas sacensības, kas tā pa īstam iešūpoja burāšanas sezonu Latvijā.

Uzreiz jāsaka – šīs sezonas sākums ar vēju neskopojās. Gribētos apgalvot, ka šis ir vējainākais pavasaris Usmā, bet īsti Usmas vilki, iespējams, man varētu arī nepiekrist.

Bet tagad par visu pēc kārtas.

16.maijā ‘’Sezonas atklāšanas handikapa regate’’.

Tehniski ātrākās jahtas stertē vēlāk un tām jānoķer priekšā esošās jahtas. Šogad tas attaisnojās, jo vienīgais Usmas katamarāns visus  noķēra un pelnīti uzvarēja.

Atkl1

 

Atkl2

 

Svētdien 17.maijā ‘’PLATU-25 kauss’’ 1. posms. Četru braucienu aizraujoša cīņa un pirmajām trim vietām vienāds punktu skaits (ļoti reta parādība burāšanā). Šoreiz uzvaras laurus plūca jahta WOODOO ar kapteini Rihardu Vaivodu priekšgalā.

Platu251

 

Platu252

 

23.maijs – ‘’50 jūdžu regate’’. Vienas no prestižākajām sacensībām sezonā. Pateicoties PLATU-25 burātāju aktivitātei atkal interesants mačs, bet visu izšķir finišs. Atkārtoti savu meistarību pierādīja jahta WOODOO. Ko tu stipram padarīsi!

Rezultāti

29-31.maijs – ‘’EIRO Micro’’ un ‘’Latvijas čempionāts mikro klasē’’ atgriežas Usmā. Gandarījumu, ka mikro klase joprojām kuplā skaitā. Brauc gan vecie, gan jaunie un viss notiek. Ja mana atmiņa neviļ, tik internacionāls pirmais trīnieks sen nav bijis.

1.vieta – Rus-39 (Krievija)
2.vieta – Micros (Latvija)
3.vieta – Flame (Igaunija)

Rezultāti

Mikriņu čempis1

 

Mikriņu čempis3

 

Mikriņu čempis4

 

4. – 5. jūnijā Usmas burāšanas maratonu noslēdz jaunie burātāji. ‘’Usmas kauss jauniešiem’’, kas bija arī Latvijas kausa 1.posms. Startā 39 optiņi un 19 lāzeri – tas jau izskatījās ļoti cienīgi. Vējš pēdējā startā sasniedz pat 10m/sek.

Jauniešu cīņasspars bija vienkārši apbrīnojams. Cepuri nost jauno burātāju priekšā.

Rezultāti

Optiņi

 

Usmas burāšanas maratons ir noslēdzies un ļoti ceram, ka tas ir tikai ieskrējiens ļoti veiksmīgai 2015. gada sezonai. Usmas jahtkluba vārdā sakām lielu paldies Usmas jahtkluba burātājiem par aktīvu dalību visos šajos pasākumos, kā arī mūsu viesiem no citiem jahtklubiem,  PLATU -25 burātājiem, jaunajiem sportistiem, viņu vecākiem un treneriem.

Lielo paldies sakām sacensību tiesnešiem:

Andrejam Bērziņam, Sintijai Sīmanei, Ilmāram Lakšam, Valteram Romanam, Romānam Mickevičam, Kristīnei Kanskai, Armandam Plātem, Jurim  Ailim, Ilgai un Egīlam, kā arī Alfam Pampem.

Engures tiesnešu superkomandai: Ģirtam Fišeram-Blumbergam, Kasparam Valdmanim un Tomam Fišeram-Blumbergam.

Vēlreiz, paldies par entuziasmu – tas nebija viegli, bet skaisti gan!

Staņislavs Backāns
Usmas jahtkluba komadors